Ще немає тегів.

ПОШУК ПО КЛЮЧОВИМ СЛОВАМ

НОВІ НОТАТКИ

Я В СОЦМЕРЕЖАХ

  • Серая иконка Facebook с прозрачным фоном
  • Серая иконка Twitter с прозрачным фоном
  • Серая иконка Instagram с прозрачным фоном

Hygge. Hygge-інтер'єр. Hygge-будинок. Hygge-місто.

Нещодавно, ми з сім'єю побували в чарівній та цікавій країні - Данії.

Ми мандрували на авто і відвідали чимало міст та містечок. Данія дуже рівна і в прямому, і в переносному значенні. Вона має доволі рівний рел'єф, що позначається на устрої міст та будівель, а також вона рівно-однакова, - кожне містечко однаково доглянуто, всюди відслідковується однакова архітектура, однакова кольорова гамма. Люди також дуже спокійні та "рівні" - емоційно, інтаноційно. Данці вважаються найщасливішою нацією Європи. В Данії навіть існує Інститут Щастя, де досліджуються та впроваджуються в життя речі та процеси, які роблять людину щасливою Звичайно, загальному відчуттю щастя сприяють розвинута економіка і стабільна політична ситуація, але я вважаю, що то є наслідки особливої датської життевої філософії - Hygge.

Слово Hygge не має аналогічного в українській та й в будь якій іншій мові. Воно означає цілий вир емоцій та відчуттів. Це відчуття задоволення від комфорту, затишку, захищеності, приємного спілкування, відсутності подазників. Наприклад: відчуття дотику від теплої ковдри в холодний зимовий вечір - це hygge, обід в колі сім'ї за гарно серверованим столом в затишку - також hygge, зустріч з друзями за келихом вина, без масок, без гри, такі як ми є - hygge. Це все емоції і нематеріальне , але атмосферу hygge створюють цілком матеріальні речі. Найпростішою, але мабуть найважливішою hygge-річчю є свічка.

Так, саме при запалюванні свічки, відразу ж утворюється така затишна та особлива атмосфера. Данці палять свічки всюди і завжди: і вдома, і в офісі, і в школі, і в садочку, і в магазині, і вдень, і вночі. В середньому кожен данець за рік спалює близько 6 кг свічок, для порівняння такі ж поціновувачі маленьких вогників, австрійці, палять всього 3,5 кг. Для данців світло від свічки, яке має 1800 К, є мірилом комфортності освітленння. Гуляючи вечірніми вулицями датських міст ми бачили, як із вікон лилось саме таке тепле, жовте світло.

Данці майже не використовують верхнє, загальне яскраве освітлення. Щоб створити обволокуючу атмосферу hygge, вони використовують локальні підсвітки: підсвічують зону відпочинку, крісло, диван, обідню зону. Люстрту над столом вішають доволі низько, всього 50-60 см.

Цікаво, що в кожному третьому вікні ми бачили шедевр від класика датського дизайну: - люстру РН від Пола Генінгсена.

Майстер витратив понад 10 років свого життя, щоб винайти ідеальну форму абажурі, які правильно та комфортно для ока розсіювали світло від лампочки. Для того щоб освітлення більше було схоже на свічіння свічки, Генінгсен вифарбував з середини один з абажурів в червоний колір.

Світло взагалі дуже важливий hygge-фактор. В Данії дуже короткий світловий день, тому данці намагаються "втягнути" до своїх помешкань якомого більше денного світла. Тому і вікна на всю стіну, тому і відсутні штори, тому і світла кольорова гама інтер'єрів, тому і білі стіни в переважній більшості помешкань.

Данці цінують все природнє та екологічне, тому в інтер'єрах використовують багато дерева. Деревина мінімально оброблена, вкрита маслом або віском, щоб зберігти природню шовковистість на дотик. Щоб підкреслити свій зв'язок з природою, данці часто використовують хутро для декорування своїх осель. Воно додає м'якості та тепла в доволі холодні інтер'єри.